Переход платформы на новый учебный год!
Официальное наименование:
Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Княгінінская сярэдняя школа"
Тип учреждения:
Учреждение общего среднего образования / Установа агульнай сярэдняй адукацыi
Населенный пункт:
аг. Княгинин
Адрес:
222377, Мінская вобл., Мядзельскі р-н, аг. Княгінін, вул. Зялёная, д. 29
Телефоны:
8(017)9734-6-23 (настаўніцкая)
8(017)9734-6-13 (дырэктар)
knyaginin.schools@yandex.by

ВУЧЫМ НЕ ДЛЯ ШКОЛЫ, А ДЗЯЛЯ ЖЫЦЦЯ

Установа адукацыі сёння – гэта 42 вучні і 18 педагогаў.  Школа аказвае шырокі спектр адукацыйных паслуг, якія ствараюць  прастору для мыслення і дзеяння.

Творчасць  арганічна ўвайшла ў жыццё нашай школы, ва ўсе сферы яе дзейнасці.

На базе ўстановы адукацыі арганізавана работа  11 факультатыўных заняткаў,  працуюць аб'яднанні па інтарэсах: «Умелыя ручкі», «Чароўная палітра»,  «Святліца», «Асновы хрысціянскай культуры», «Турысты».

У цяперашні час школа  мае  аптымальны састаў па складу педагогаў, які дазваляе максімальна рэалізаваць патэнцыял навучэнцаў.

Высокі ўзровень прафесійнай кампетэнтнасці педагогаў дазваляе шырока выкарыстоўваць сучасныя педагагічныя тэхналогіі і  методыкі ў адукацыйным працэсе.

Настаўнікі актыўна займаюцца самаадукацыяй, удзельнічаюць у конкурсах, алімпіядах, яны з’яўляюцца для сваіх вучняў прыкладам настойлівасці, адказнасці, захопленасці любімай справай.

СТРАТЕГИЯ Республики Беларусь в сфере интеллектуальной собственности до 2030 года

Новыя артыкулы КоАП

Адказнасць бацькоў за выхаванне дзяцей

Адміністратыўная адказнасць непаўналетніх

Аб новых падыходах да выніковай атэстацыі навучэнцаў

МЕРЫ ПРАФІЛАКТЫКІ РЭСПІРАТОРНЫХ ІНФЕКЦЫЙ

Псіхалагічная дапамога ў Мінскай вобласці стала даступней

ИМИДЖИВЫЕ РОЛИКИ РУП МИНСКЭНЕРГО
ТОРГОВЛЯ ЛЮДЬМИ: НОВОЕ ОСОЗНАНИЕ ПРОБЛЕМЫ

Інтэрактыўны даведнік па сістэме прафесійнай адукацыі Беларусі

САЦЫЯЛЬНАЯ РЭКЛАМА

Паважаныя бацькі, Міністэрствам па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь у рамках інфармацыйна-прапагандысцкай кампаніі «Ганарымся, што навучылі» распрацаваны і размешчаны на сайце МНС тэст, які створаны для таго, каб у гульнявой форме навучыць дзяцей правілам бяспечных паводзін

ПРАЙДЗІЦЕ ГЭТЫ ТЭСТ РАЗАМ З ДЗІЦЕМ!

ДЗЕЦЯМ АБ ПАЖАРЫ

УСТАНАВІЦЕ АПАВЯШЧАЛЬНІК

ЧЫМ НЕБЯСПЕЧНЫЯ "ВЫГОДЫ ЦЫВІЛІЗАЦЫІ"?

НАВОДЗІМ ПАРАДАК БЯСПЕЧНА

ЗАРАДНАЕ ЎСТРОЙСТВА Ў СЕТЦЫ – КРЫНІЦА ПАЖАРУ!

НЕКАЛЬКІ САВЕТАЎ, ЯКІЯ ДАПАМОГУЦЬ ЗАБЯСПЕЧЫЦЬ БЯСПЕКУ ДЗЯЦЕЙ

ВАША БЯСПЕКА ЗАЛЕЖЫЦЬ АД ВАС!

ПЯЧНОЕ АЦЯПЛЕННЕ

КАБ НЕ ВЫБУХНУЎ КАЦЁЛ

КЛОПАТ ПРА ДЗЯЦЕЙ - НАШ КЛОПАТ!

ПРАВІЛЫ БЯСПЕКІ АД МНС РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

Дзеці ў Інтэрнэце: парады клапатлівым бацькам

ПАМЯТКІ АД МЯДЗЕЛЬСКАЙ ЦРБ

АЛКАГОЛЬ - ГЭТА НЕБЯСПЕЧНА!  УМЕЙ СКАЗАЦЬ НЕ! STOP алкаголь! АСЦЯРОЖНА! ІГРАМАНІЯ НАРКАМАНІЯ

Абітурыент 2022 - Следчы камітэт чакае цябе ў сваіх радах!

Інфармацыя для бацькоў

Паважаныя бацькі!

У 2022/2023 навучальным годзе абавязковым элементам школьнай формы будзе значок з лагатыпам установы адукацыі .

С таким посылом выступил председатель ФПБ Михаил Орда на пленарном заседании 110-й сессии Международной конференции труда, которая проходит в эти дни. Этот форум часто называют всемирным парламентом труда, где правительствам, организациям нанимателей и профсоюзов предоставляется возможность в трехстороннем формате обсуждать социальные проблемы, вопросы трудовых отношений и различные темы, связанные со сферой труда.

Профсоюзы Беларуси подали в Международную организацию труда представление о нарушении странами Европейского союза ряда конвенций МОТ. На чем основано обвинение и какой должна быть реакция «мирового парламента труда» – а именно так неофициально называют эту организацию, рассказал председатель Федерации профсоюзов Беларуси Михаил Орда.

У рамках дэкады грамадзянска-патрыятычых спраў
" Чарнобыль. Захоўваючы памяць..." у ДУА" Княгінінская СШ" вучні 4 -5 класаў прынялі ўдзел у выставе малюнкаў"Свет без атамных катастроф".

З 18 красавіка ва ўстанове адукацыі праходзяць урокі памяці"Нам гэты свет завешчана берагчы". Мэтай урокаў з'яўляецца стварэнне ўмоў для фарміравання грамадзянскіх і патрыятычных пачуццяў школьнікаў праз зварот да памяці аб гераічных падзеях Вялікай Айчыннай вайны.

7 красавіка навучэнцы ўстановы адукацыі наведалі абласны цэнтр бяспекі ў г. Барысаве. Экскурсійна-навучальнае мерапрыемства пачалося з прагляду відэаматэрыялу з наступным тэсціраваннем, з дапамогай якога рабяты змаглі праверыць свае веды правілаў паводзін пры надзвычайных сітуацыях. У пакоі “Выклік экстранных службаў” кожнаму была прадастаўлена магчымасць выклікаць выратавальнікаў у выпадку бяды з дапамогай запраграміраваннага тэлефона, які забяспечвае дыялогавы рэжым узаемадзеяння з дыспетчарам службы МНС. На гэтай жа лакацыі дзеці пазнаёміліся з перавагай і прынцыпам работы мабільнага дадатку “МНС Беларусі: дапамога побач” і патушылі ўзгаранне на кухні з дапамогай інтэрактыўнага вогнетушыцеля.
Больш за ўсё уражанняў у дзяцей выклікаў напоўнены дымам лабірынт, прызначаны для адпрацоўкі дзеянняў па эвакуацыі з задымленага памяшкання, і “Навальнічны калідор”, у якім з дапамогай дэкаратыўных інсталяцый, аўдыё і візуальных спецэфектаў рабяты апынуліся ў атмасферы навальніцы ў лесе і даведаліся, як выбраць правільныя месцы хованак і не патрапіць пад маланку. А яшчэ, супрацоўнік цэнтра расказала дзецям аб бяспечных паводзінах пры сустрэчы з незнаёмцам ў ліфце і ў выпадку непрадбачаных абставінаў ў пад'ездзе.
Час у цэнтры бяспекі праляцеў непрыкметна, а галоўнае з карысцю.