С Новым годом!
Официальное наименование:
Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Княгінінская сярэдняя школа"
Тип учреждения:
Учреждение общего среднего образования / Установа агульнай сярэдняй адукацыi
Населенный пункт:
аг. Княгинин
Адрес:
222377, Мінская вобл., Мядзельскі р-н, аг. Княгінін, вул. Зялёная, д. 29
Телефоны:
8(017)9734-6-23 (настаўніцкая)
8(017)9734-6-13 (дырэктар)
knyaginin.schools@yandex.by

ВУЧЫМ НЕ ДЛЯ ШКОЛЫ, А ДЗЯЛЯ ЖЫЦЦЯ

Установа адукацыі сёння – гэта 42 вучні і 18 педагогаў.  Школа аказвае шырокі спектр адукацыйных паслуг, якія ствараюць  прастору для мыслення і дзеяння.

Творчасць  арганічна ўвайшла ў жыццё нашай школы, ва ўсе сферы яе дзейнасці.

На базе ўстановы адукацыі арганізавана работа  11 факультатыўных заняткаў,  працуюць аб'яднанні па інтарэсах: «Умелыя ручкі», «Чароўная палітра»,  «Святліца», «Асновы хрысціянскай культуры», «Турысты».

У цяперашні час школа  мае  аптымальны састаў па складу педагогаў, які дазваляе максімальна рэалізаваць патэнцыял навучэнцаў.

Высокі ўзровень прафесійнай кампетэнтнасці педагогаў дазваляе шырока выкарыстоўваць сучасныя педагагічныя тэхналогіі і  методыкі ў адукацыйным працэсе.

Настаўнікі актыўна займаюцца самаадукацыяй, удзельнічаюць у конкурсах, алімпіядах, яны з’яўляюцца для сваіх вучняў прыкладам настойлівасці, адказнасці, захопленасці любімай справай.

СТРАТЕГИЯ Республики Беларусь в сфере интеллектуальной собственности до 2030 года

Новыя артыкулы КоАП

Адказнасць бацькоў за выхаванне дзяцей

Адміністратыўная адказнасць непаўналетніх

Аб новых падыходах да выніковай атэстацыі навучэнцаў

МЕРЫ ПРАФІЛАКТЫКІ РЭСПІРАТОРНЫХ ІНФЕКЦЫЙ

Псіхалагічная дапамога ў Мінскай вобласці стала даступней

ИМИДЖИВЫЕ РОЛИКИ РУП МИНСКЭНЕРГО
ТОРГОВЛЯ ЛЮДЬМИ: НОВОЕ ОСОЗНАНИЕ ПРОБЛЕМЫ

Інтэрактыўны даведнік па сістэме прафесійнай адукацыі Беларусі

САЦЫЯЛЬНАЯ РЭКЛАМА

Паважаныя бацькі, Міністэрствам па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь у рамках інфармацыйна-прапагандысцкай кампаніі «Ганарымся, што навучылі» распрацаваны і размешчаны на сайце МНС тэст, які створаны для таго, каб у гульнявой форме навучыць дзяцей правілам бяспечных паводзін

ПРАЙДЗІЦЕ ГЭТЫ ТЭСТ РАЗАМ З ДЗІЦЕМ!

ДЗЕЦЯМ АБ ПАЖАРЫ

УСТАНАВІЦЕ АПАВЯШЧАЛЬНІК

ЧЫМ НЕБЯСПЕЧНЫЯ "ВЫГОДЫ ЦЫВІЛІЗАЦЫІ"?

У ЦЯПЛЕ І БЯСПЕЦЫ

ЗІМА ПАТРАБУЕ ЎВАГІ

ВАША БЯСПЕКА ЗАЛЕЖЫЦЬ АД ВАС!

СУМНА, АЛЕ ФАКТ

ПЯЧНОЕ АЦЯПЛЕННЕ

КАБ НЕ ВЫБУХНУЎ КАЦЁЛ

КЛОПАТ ПРА ДЗЯЦЕЙ - НАШ КЛОПАТ!

ПРАВІЛЫ БЯСПЕКІ АД МНС РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

Дзеці ў Інтэрнэце: парады клапатлівым бацькам

ПАМЯТКІ АД МЯДЗЕЛЬСКАЙ ЦРБ

АЛКАГОЛЬ - ГЭТА НЕБЯСПЕЧНА!  УМЕЙ СКАЗАЦЬ НЕ! STOP алкаголь! АСЦЯРОЖНА! ІГРАМАНІЯ НАРКАМАНІЯ

Абітурыент 2022 - Следчы камітэт чакае цябе ў сваіх радах!

Основными причинами возникновения ЧС в жилом секторе по-прежнему остаются неосторожное обращение с огнем, нарушение правил эксплуатации печного отопления и электрооборудования, детская шалость. Статистика свидетельствует, что более половины происшествий возникает по вине людей, которые не знали или безответственно отнеслись к выполнению правил пожарной безопасности. Чтобы еще раз привлечь внимание жителей к этой теме, а также проблеме гибели в огне, с 24 января по 11 февраля на Мядельщине пройдет республиканская акция "Безопасность – в каждый дом!" Пройдет она в 3 этапа.

Ва ўстанове адукацыі"Княгінінская сярэдняя школа" з 17 па 21 студзеня прайшоў прадметны тыдзень гісторыі "Падарожжа па краіне Гісторыі". Вучні актыўна ўдзельнічалі ў падрыхтоўцы і правядзенні ўсіх мерапрыемстваў. На стэндзе быў размешчаны план мерапрыемстваў, падрыхтаваны плакат " Гісторыя - настаўніца жыцця". У першы дзень вучні прынялі ўдзел у мерапрыемстве пад назвай "Гістарычная загадка", якое было праведзена ў форме квэсту.Вучні прынялі ўдзел у конкурсе гістарычнага малюнка. Дзеці малявалі помнікі архітэктуры, гістарычных дзеячаў, гістарычныя падзеі. У намінацыі "Жанчыны ў гісторыі" вучаніца 10 класа Падгол Багдана выканала партрэт мексіканскай мастачкі Фрыды Кало. У дзень закрыцця тыдня вучні прынялі ўдзел у конкурсе гістарычных строяў. Па выніках тыдня гісторыі былі выяўлены пераможцы і адзначаны самыя актыўныя ўдзельнікі. Усе ўдзельнікі атрымалі ўзнагароды.

Предложения, поступившие в ходе всенародного обсуждения проекта изменений в Конституцию Беларуси, 18 января обсудили на совещании у главы государства Александра Лукашенко. На встрече присутствовали члены Конституционной комиссии, рабочей группы и другие специалисты.
Глава государства отметил, что участники совещания собрались в широком формате для того, чтобы обсудить предложения и замечания граждан по проекту изменений в действующую Конституцию. Как пишет телеграм-канал “Пул Первого”, на данный момент уже поступило около 6 тыс. предложений.

Міністэрства абароны Рэспублікі Беларусь праводзіць работу па прафесійнай арыентацыі грамадзян да паступлення ў ваенныя вучэбныя ўстановы.

Для вучняў 10-11 класаў 18.12.2021 была арганізавана экскурсія ў г. Паставы Пастаўскага раёна, Віцебскай вобласці.
Навучэнцы наведалі палац Тызенгаузаў, закладзены ў 60-я гады 18 стагоддзя графам Антоніем Тызенгаузам. Акрамя знакамітага помніка архітэктуры, вядомыя Паставы і сваім музеем, які размясціўся ў падвальных памяшканнях палаца Тызенгаузаў. Цікавая экскурсія атрымалася!

21 декабря 2021 в 16:44 | Рапанович Е. В. | нет комментариев