ПЛАН РАБОТЫ

Дата: 8 сентября 2015 в 23:25, Обновлено 28 сентября в 21:53

ПЛАН РАБОТЫ АПЯКУНСКАГА САВЕТА

ДУА "КНЯГІНІНСКАЯ СШ" НА 2020/2021 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

Мэта дзейнасці: спрыяць установе адукацыі ў рэалізацыі мэт, задач і перспектыўным развіцці; аказанне ўсебаковай, у тым ліку, фінансавай і матэрыяльнай дапамогі; прававое забеспячэнне, абарона і падтрымка правоў і інтарэсаў школы, яе навучэнцаў і супрацоўнікаў

Задачы дзейнасці:

спрыяць умацаванню і ўдасканаленню фінансавай і матэрыяльнай базы ўстановы адукацыі;

падтрымліваць адораных і высокаматываваных вучняў, спрыяць іх удзелу ў алімпіядах і конкурсах рознага ўзроўню;

спрыяць арганізацыі і правядзенню сацыяльна-культурных мерапрыемстваў школы, развіццю адукацыйнага працэсу;

прыцягваць дадатковыя рэсурсы для забеспячэння дзейнасці і развіцця ўстановы;

удасканальваць матэрыяльна-тэхнічную базу школы, паляпшаць умовы навучання вучняў.

МЕСЯЦ

ЗМЕСТ РАБОТЫ

верасень

1.Зацвярджэнне складу апякунскага савета і размеркаванне функцыянальных абавязкаў членаў апякунскага савета.

2.Зацвярджэнне плана работы на 2020/2021 навучальны год.

3. Работа над сметай даходаў і расходаў апякунскага савета на 2020/2021 навучальны год.

4. Арганізацыя і правядзенне сацыяльна-культурных мерапрыемстваў школы ў І паўгоддзі 2020/2021 навучальнага года, акцыі па збору і здачы другаснай сыравіны.

5. Аб правядзенні акцыі “Дапамажы пайсці вучыцца”.

6. Нарыхтоўка сельскагаспадарчай прадукцыі.

студзень

1. Фінансава-гаспадарчая дзейнасць школы за І паўгоддзе  2020/2021 навучальнага года.

2. Арганізацыя работы па ахове  працы і забеспячэнні бяспечных умоў адукацыйнага працэсу.

3. Падрыхтоўка да бацькоўскага агульнашкольнага сходу “Выхаванне пачуцця адказнасці ў вучняў школы за сваю бяспеку”.

4. Аб сумеснай рабоце ўстановы, прадпрыемстваў і арганізацый на тэрыторыі с/савета па прафарыентацыйнай рабоце.

май

1. Фінансава-гаспадарчая дзейнасць школы за ІІ паўгоддзе  2020/2021 навучальнага года.

2. Арганізацыя летняга аздараўлення  вучняў, турыстычных паходаў і экскурсій.

3. Падрыхтоўка ўстановы адукацыі да новага навучальнага года.