Новости проекта
Перенос и удаление уроков
Внесение изменений в личные данные
С Новым 2020 годом!
Голосование
Как часто Вы читаете книги?
Всего 33 человека

План мерапрыемстваў у рамках Года малой радзімы

Дата: 14 апреля 2018 в 12:46, Обновлено 11 сентября в 21:00

План мерапрыемстваў дзяржаўнай установы адукацыі

“Княгінінская сярэдняя школа”

у рамках Года малой радзімы

Мэта:

выхаванне ў вучняў нацыянальнай самасвядомасці праз асэнсаванне нацыянальных каштоўнасцей, традыцый, творчай і сацыяльнай самарэалізацыі кожнага вучня; развіцце цікавасці да гістарычнага мінулага малой радзімы.

№ п/п

Назва мерапрыемства. Форма правядзення

Тэрмін выканання

Выканаўца

Арганізацыя бібліятэчных пляцовак і тэматычных выстаў

1.

Мядзельшчына  - зямля талентаў і патрыётаў

студзень

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

2.

Памяць аб воінах  малой радзімы  

студзень

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

3.

Край мой, край, мая зямля!

люты

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

4.

Беларусам завуся, роднай вёсачкай ганаруся

сакавік

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

5.

Мядзельшчына  – мая зямля, мая Радзіма

красавік

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

6.

Мой бацькоўскі край

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

7.

Ішла вайна праз родны край

май

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

8.

Мой край прыгожы (фотавыстава)

на працягу года

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

9.

Жывуць традыцыі, квітнее зямля

верасень

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

10.

Паэтычны карагод Мядзельшчыны

верасень

Пуня Н.В., класныя кіраўнікі

Масавыя мерапрыемствы

1.

Класныя і інфармацыйныя гадзіны

«2019 – Год малой радзімы»

на парцягу года

Класныя кіраўнікі

2.

Жыві крыніца, святыня краю (гадзіна інфармацыі)

студзень

Якубовіч І.В.

3.

Мая малая радзіма (гульня-падарожжа)

студзень

Будзько Л.Р.

4.

Конкурс малюнкаў “Роднымі сцяжынкамі”

студзень

Папок І.Ф.

5.

Мой родны кут заўсёды сэрцу дарагі

(літаратурна-музычная кампазіцыя)

студзень

Саковіч А.Л.

6.

Ганаруся табой, мой край! (гістарычная гадзіна)

люты

Рапановіч А.В.

7.

Радзіму любіць, Радзімай даражыць (гістарычны экскурс)

люты

Рапановіч А.В.

8.

Мядзельшчына- маё натхненне (літаратурная вечарына) .

Вусны часопіс “Творчая крыніца Максіма Танка”

люты

Саковіч А.Л., Цягуновіч Л.І.

9.

Роднаму слову прызнанне ў любві (Тыдзень беларускай мовы)

люты

Саковіч А.Л.

10.

Загінулі на чужой зямлі (гадзіна памяці)

сакавік

Пуня Н.В.

11.

Знакамітыя людзі роднай вёскі(завочнае знаёмства)

сакавік

Бладыко І.С.

12.

Гэта патрэбна  не мёртвым: спаленыя вёскі Мядзельшчыны (гутарка)

сакавік

Класныя кіраўнікі

13.

Салдаты Афгана (патрыятычная гадзіна)

сакавік

Пуня Н.В.

14.

Паклон табе, зямля бацькоў (краязнаўчае падарожжа)

сакавік

Класныя кіраўнікі

15.

Пазнай сябе, свой род, сваю зямлю  (падарожжа ў мінулае)

красавік

Клімовіч Т.П.

16.

Кут мой айчынны! (дзень краязнаўства) 

на працягу года

Класныя кіраўнікі

17.

Падарожжа ў часе (гістарычны экскурс)

красавік

Класныя кіраўнікі

18.

“У колодца проститься – домой возвратиться» (этнаграфічная гадзіна)

красавік

Саковіч А.Л.

19.

Тут край маіх бацькоў (падарожжа)

красавік

Бладыко І.С.

20.

Мядзельшчына ў легендах і паданнях (краязнаўчая  гадзіна)

красавік

Якубовіч І.В.

21.

Вандроўка ў мінулае родных мясцін (гістарычны экскурс)

май

Класныя кіраўнікі

22.

Да вытокаў роднай культуры

(гульня-віктарына)

май

Жуавень Н.Л.

23.

Лёсы нашых землякоў (краязнаўчая гадзіна)

май

Класныя кіраўнкі

24.

Мой родны кут (краязнаўчае падарожжа)

май

Класныя кіраўнікі

25.

Жывуць традыцыі, квітнее зямля (краязнаўча-турыстычны экскурс)

май

Пуня Н.В.

26.

Іх імёны ў гісторыі вёскі (краязнаўчая гадзіна)

верасень

Класныя кіраўнікі

27.

Зямля бацькоў нашых (урок краязнаўства)

верасень

Класныя кіраўнікі

28.

Мілыя сэрцу куткі Нарачанскага краю (віртуальнае падарожжа)

верасень

Клімовіч Т.П.

29.

Я ў цябе, мой край, закаханы! (краязнаўчае падарожжа)

к астрычнік

Пуня Н.В.

30.

Па ручніку,  што з роднай хаты, мы пазнаём сваю  Радзіму (фальклорнае свята)

кастрычнік

Саковіч А.Л., Цягуновіч Л.І.

31.

Зямлі маёй мінулы лёс (гістарычны экскурс)

кастрычнік

Рапановіч А.В.

32.

Тры Спасы – тры запасы (фальклорныя пасядзелкі)

кастрычнік

Пуня Н.В.

33.

Любі свой край, паважай сваю гісторыю (гасцёўня)

лістапад

Класныя кіраўнікі

34.

Зямля, дзе пачаўся твой лёс (краязнаўчае падарожжа)

лістапад

Бладыко І.С.

35.

Мой родны край ні ў чым непаўторны (гістарычная гадзіна)

лістапад

Класныя кіраўнікі

36.

Зямля бацькоў – жыцця крыніца (конкурс плакатаў)

лістапад

Класныя кіраўнікі

37.

Гісторыя маёй вёскі – мая гісторыя (краязнаўчая гадзіна)

снежань

Клімовіч Т.П.

38.

Пра цябе, мой родны край (краязнаўчая вандроўка)

снежань

Будзько Л.Р.

39.

На зямлі продкаў (гадзіна цікавых паведамленняў)

снежань

Рапановіч А.В.

40.

Кожнаму мілы свой куток (конкурс малюнкаў)

снежань

Папок І.Ф.

41.

Помні род свой (буклет)

снежань

Жукавень Н.Л.

42.

Лёсы нашых землякоў (буклет)

снежань

Цягуновіч Л.І.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.