С Новым 2020 годом!

Дата: 26 октября в 19:38, Обновлено 24 ноября в 12:22

Канікулы – самы бесклапотны, радасны час для школьніка. Няхай яны доўжацца ўсяго некалькі тыдняў, але як доўга чакаюцца кожным дзіцем, якое вучыцца ў школе. Няма вучобы, няма неабходнасці прачынацца рана раніцай. Але канікулярны перыяд  – гэта яшчэ і час павышанай небяспекі, перыяд, перад пачаткам якога кожнае дзіця павінна засвоіць шэраг невялікіх і нескладаных правілаў, якія тычацца яго паводзін, бяспекі. Паводзіны дзяцей на канікулах складаней кантраляваць, але, калі яны самі ведаюць, як павінны сябе паводзіць у той ці іншай сітуацыі, бацькам становіцца нашмат спакайней за сваіх дзяцей.

У кожнай школе перад надыходам перыяду канікул усе класныя кіраўнікі школы праводзяць гутарку з дзецьмі, змест якой – азнаямленне з элементарнымі памяткамі па бяспечных і маральна правільных паводзінах. Яшчэ лепш, калі тое ж самае зробяць бацькі. Бо гэтыя правілы датычацца не толькі дзяцей, але і дарослых, а хто як не бацькі павінны быць прыкладам іх выканання.

Правілы-гэта зусім не пустыя словы, большасць з іх складзена на вопыце і чужых памылках. Дзякуючы ім можна захаваць здароўе і маральнае аблічча любога, нават маленькага, чалавека.

НОРМЫ ПАВОДЗІН І БЯСПЕКІ НА КАНІКУЛАХ