Новости проекта
Мобильное приложение Schools.by
С Днем учителя!
Голосование
Как часто Вы читаете книги?
Всего 57 человек

Аздараўленне

Дата: 14 июня в 22:58, Обновлено 17 июня в 07:57

План мерапрыемстваў

аздараўленчага лагера з дзённым прабываннем

“Планета дзяцінства”

Дата

Мерапрыемствы

Час правядзення

Адказны

1 дзень

03.06

Планета Зямля

1. Аперацыя “Рыхтуемся да касмічнага падарожжа” (прыём дзяцей,размеркаванне па атрадх, знаёмства з рэжымам дня). Правядзенне гутарк па правілах бяспечных паводзін у лагеры.

10.00

Бладыко І.С.

Саковіч А.Л.

2. Спартыўныя гульні “Зорныя старты”.

11.00 – 12.00

3. Школа будучых касманаўтаў “Вітаміны і тваё здароўе”.

13.00

4. Школа будучых касманаўтаў

“З гісторыі касмічных адкрыццяў”.

13.30

2 дзень

04.06

Планета ”Старт!”

1. Урачыстае адкрыццё лагернай змены.

10.00

Зінкевіч Н.Б.

Хрыстафорава К.М.

2. Гульнёвы трэнінг “Разгадай рэбус”.

11.00

3. Гульня-падарожжа “Зямля - наш агульны дом” .

11.00

4. Танцавальны флэш-моб “На калязямной арбіце”.

12.00-13.00

5. Віктарына “Ох, ужо гэтыя казачкі…”

13.00- 13.30

3 дзень

05.06

Планета “Умелыя рукі”

1. Працоўны  дэсант “Ачысцім арбіту лагера ад касмічнага смецця” (у рамках акцыі “Год народнага адзінства – год добрых спраў”).

10.00

Броўка М.Л.

Якубовіч І.В.

2. Майстар-клас “Я ў сваёй кніжкі бяру старонкі”.

11.00

3. Аб’яднанне па інтарэсах ”Чароўная палітра”.

11.00

Рапановіч А.В.

4. Спартыўна-патрыятычная гульня “Касмічная зарніца”.

12.00-13.00

Броўка М.Л.

Якубовіч І.В.

5. Віктарына “Ці ведаеш ты казкі аб працы?”

13.00- 13.30

6. Майстэрня здаровага ладу жыцця “ Як зберагчы і ўмацаваць здароўе?”

13.00- 13.30

4 дзень

07.06

Планета дабрыні

1. Школа маральнага развіцця: ролевая гульня “Падарожжа на востраў дружбы” .

10.00

Місун Г.М.

Цягуновіч Л.І.

2. Экскурсія па роднай вёсцы “Маршрутамі памяці”(наведванне памятных месцаў сваёй вёскі).

11.00

3. Спартыўныя рухомыя гульні. 

11.00

4. Аперацыя “Робім добрыя справы”.

12.00-13.00

5. Прафілактыная гульня “Спички не тронь - в спичках  огонь!”

12.00-13.00

5 дзень

08.06

Планета талентаў

1. Музыкальная гадзіна “Вянок беларускіх песен”.

10.00

Грышкевіч М.А.

Цягуновіч Л.І.

2. Спартыўныя спаборніцтвы “Самы таленавіты спартсмэн лагера”.

11.00

3. Самапрэзентацыя “Лепш за ўсё я ўмею рабіць…).

12.00

4. Экскурсія ў прыроду “Лепшы знаўца сезонных змен у прыродзе”. 

12.00

5. Дыскатэка “Беларускі карагод”.

13.00- 13.30

6 дзень

09.06

Планета “Калейдаскоп добрых спраў”

1. Прагулка на свежым паветры.

10.00

Цягуновіч Л.І.

Будзько Л.Р.

2. Спартыўныя гульні “Да новых зорак!”

12.00

3. Ролевая гульня “У дружбе сіла!” 

13.00

4.Творчая майстэрня “Выраб дэкартаыўнага “касмічнага” дыванка на памяць сябру”.

13.00

7 дзень

10.06

Планета вясёлых дзяцей

1. Гульнёвая праграма “Касмічная зарніца”.

2. Сатырычны  конкурс малюнкаў.

3. Конкурс ісцэніровак “Гумарэска”.

4. Рухомыя гульні на свежым паветры.

10.00

11.00

11.00

12.00

Бладыко І.С.

Хрыстафорава К.М.

8 дзень

11.06

Планета следапытаў

Экскурсія па маршруце

“Хатынь – Лінія Сталіна”.

10.00

Грышкевіч М.А.

Саковіч А.Л.

9 дзень

12.06

Планета гумару

1. Вясёлыя старты “Зорны  дэсант”.

2. Рухомыя гульні “Вясёлы касмадром”.

3. Атрадныя справы.

4. Аб’яднанне па інтарэсах “Чароўная палітра”.

5. Дыскатэка “Шырэй круг”. 

10.00

11.00

12.00

11.00

13.00

Місун Г.М.

Якубовіч І.В.

Рапановіч А.В.

10дзень

14.06

Планета інтэлектуалаў

1. Інтэлектуальная гулья “Наша Галактыка”.

2. Спартыўныя старты “Весела жывём” (у рамках акцыі “Выбар лета. ЗдОрава!ЗдарОва!Карысна!  Дружна!”).

3. Вусны часопіс “Падарожжа па родным краі” (у рамках патрыятычнай акцыі “Беларусь у маім сэрцы”).

4. Прагляд відэафільма пра в.Княгінін “Новыя падарожжы дылетанта”.

10.00

11.00

12.00

13.00

13.30

Бладыко І.С.

Хрыстафорава К.М.

11дзень

15.06

Планета казак

1. Віктарына “Па старонках чароўных казак”.

2. Інсцэніроўка любімай казкі.

3. Конкурс малюнкаў “Любімы казачны герой”.

4. Гульні на свежым паветры.

10.00

11.00

12.00

13.00

Грышкевіч М.А.

Саковіч А.Л.

12дзень

16.06

Планета спорту

1. Конкурсная праграма “З Несцеркам па родным краі”.

2. Шахматна-шашачны турнір.

3. Вусны часопіс “Знакамітыя спартсмены” 

4. Гульні на свежым паветры.

10.00

11.00

12.00

13.00

Хрыстафорава К.М.

Будзько Л.Р.

13дзень

17.06

 Планета мастакоў

1. Конкурс малюнкаў на асфальце на тэму“Планета дзяцінства.”

2. Рухомыя гульні на свежым паветры.

3. Конкурс “Найлепшы мастак”.

4. Выстава малюнкаў. Падвядзенне вынікаў.

10.00

11.00

12.00

13.00

Бладыко І.С.

Місун Г.М.

14дзень

18.06

Планета здароўя

1. Экскурсія ў Мядзельскую раённую арганізацыю БРГВВ.

2. Гульні на свежым паветры.

10.00

13.00

Грышкевіч М.А.

Саковіч А.Л.

15дзень

19.06

Планета экалогіі

1. Экалагічны рэйд.

2. Квэст-гульня “Сакрэтнае заданне”.

3. Гульня “Шчаслівы выпадак” на тэму “ Мы – дзеці планеты Зямля”.

4. Рухомыя гульні на свежым паветры.

5. Аб’яднанне па інтарэсах “Чароўная палітра”

10.00

11.00

12.00

13.00

12.00

Зінкевіч Н.Б.

Будзько Л.Р.

Рапановіч А.В.

16дзень

21.06

Планета “Рэкордаў”

1. Спартыўныя спаборніцтвы “Запрашаем на касмадром” .

2. Жартоўнае спаборніцтва “Асілкі”.

3. Конкурс “Міс і Містэр лагера”.

4. Атрадныя справы

10.00

11.00

12.00

13.00

Броўка М.Л.

Грышквіч М.А.

17дзень

22.06

Планета “Мульціманія”

1. Гістарычны часопіс “Ішла вайна народная…) (да Дня ўсенароднай памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны).

2. Гульня на тэму “Я – мульціман").

3. Віктарына “Пазнай героя мультфільма”.

4. Гульні на свежым паветры.

10.00

11.00

12.00

13.00

Зінкевіч Н.Б.

Хрыстафорава К.М.

18дзень

23.06

Планета нечаканасцей

1. Урачыстая лінейка. Закрыццё лагера.

2. Забаўляльная праграма “Жыць без усмешкі – проста памылка”.

3. Анкетаванне. Уручэнне падарункаў.

4. Дыскатэка “Круг сяброў”.

10.00

11.00

12.00

13.00

Броўка М.Л.

Будзько Л.Р.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.