29 добрых дел

Дата: 2 февраля в 13:57, Обновлено 22 февраля в 18:18

Добрыя справы не спыняюць радаваць і дзяцей, і дарослых ва ўстановах адукацыі Мінскай вобласці. На змену дабрачыннаму праекту "Нашы дзеці" прыйшла абласная акцыя "29 добрых спраў", якая будзе доўжыцца з 1 па 29 лютага. Мэтай акцыі з'яўляецца прыцягненне ўвагі да катэгорый навучэнцаў, якія маюць патрэбу ва ўвазе і клопаце,  наведванне цэнтраў карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі, інтэрнатных устаноў, арганізацыя гульнявых і іншых карысных мерапрыемстваў з дзецьмі.

1 лютага ў нашай школе адбыўся вечар сустрэч "Аднакласнікі.тут". Тыя, хто завітаў да нас на гэта мерапрыемства, змаглі акунуцца ў свет дзяцінства, пабачыцца са сваімі школьнымі сябрамі і, вядома ж, настаўнікамі.

Ветэраны педагагічнай працы, якія адзначалі юбілейныя гады выпуску сваіх вучняў, атрымалі падзякі: Дзядзёла Эмілія Іванаўна - падзяку галоўнага ўпраўлення па адукацыі Мінскага аблвыканкама, Смолік Алена Сцяпанаўна і Шкробат Марыя Сямёнаўна - падзяку ўпраўлення па адукацыі, спорце і турызме Мядзельскага райвыканкама.

Конкурс малюнкаў     "Я малюю дабро"

04.02.2020

Творчая майстэрня "Сувенір сваімі рукамі"

05.02.2020

Інтэрактыўны занятак "Смецце можа быць карысным"

06.02.2020

Акцыя "Кармушка"

Піянерскі збор "Маленькія героі вялікіх змаганняў"
Акцыя "Падары кнігу"
Акцыя "Добрае слова дорыць дабро"
Калектыўная творчая справа "Сэрца ў далонях",
выраб сэрцайкаў з добрымі пажаданнямі
Раённая маладзёжная конкурсна-гульнявая вечарынка "Святой Валентин.tut)"

Вусны часопіс

"Час выбраў іх: афганскі боль"

Інфармацыйная гадзіна "Дзень спантаннага праяўлення дабрыні"
Раённая акцыя да Міжнароднага дня роднай мовы "Гучы, мая мова!"