С Днем учителя!

прафілактыка кіберзлачынстваў

Дата: 21 сентября в 17:44

ПЛАН

мерапремстваў, накіраваных на прыняцце эфектыўных мер па прафілактыцы кіберзлачынстваў,  іх здзяйснення , павышэнні інфармацыйнай граматнасці вучняў і іх законных  прадстаўнікоў  на 2021-2022 навучальны год

Назва мерапрыемства

Тэрмін правядзення

Адказныя

1.

Правядзенне Тыдня фінансавай граматнасці дзяцей і моладзі па тэматыцы інфармацыйнай бяспекі ( слоган “Бяражы сябе і свае грошы ў Інтэрнэце).

Класныя кіраўнікі

Удзел у анлайн  лекцыях, “круглых сталах” па пытаннях прафілактыкі і псупрацьдзеянні кіберзлачыннасці, бяспечнай работы ў сетцы Інтэрнэт.

Педагог сацыяльны

Размяшчэнне і рэгулярнае абнаўленне на сайце школы інфармацыйных матэрыялаў па прафілактыцы кіберзлачыннасці.

Рапановіч А.В.

Правядзенне класных і інфармацыйных гадзіна па пытаннях бяспекі ў сетцы Інтэрнэт.

Класныя кіраўнікі

Удзел у конкурсе лістовак “Моладзь і Інтэрнэт: формула бяспекі”.

Рапановіч А.В.

Размяшчэнне і абнаўленне на сайце школы, на стэндах памятак для вучняў і іх законных прадстаўнікоў “Камп’ютарная бяспека”.

Рапановіч А.В.

Паказ відэаролікаў па прафілактыцы правапарушэнняў у сферы супрацьдзеяння кіберзлачынствам.

8.

Гутаркі з вучнямі аб адказнасці падлеткаў за здзяйсненне злачынстваў у сферы кіберзлачынстваў.

Педагог сацыяльны

9.

Выраб да неафецыйнага Дня Інтэрнэта памятак “Бяспечны Інтэрнэт” і іх распаўсюджванне сярод удзельнікаў адукацыйнага працэсу.

Май 2021 года