С Новым годом!

Тыдзень прафарыентацыі

Дата: 12 апреля 2021 в 19:41, Обновлено 18 мая 2021 в 10:47
47 просмотров

У перыяд з 05.04.2021 па 09.04.2021 ва ўстанове адукацыі прайшоў Тыдзень прафарыентацыі. Удзел у мерапрыемствах прынялі вучні 2-10 класаў. Найбольш цікавымі былі наступныя мерапрыемствы: пазнаваўчая гульня “У свеце прафесій”, прагляд відэароліка “Ты і твая будучая прафесія”, конкурс малюнкаў “Прафесіі маіх бацькоў”.

Вучні пазнаёміліся з новымі і сучаснымі прафесіямі. Вызначылі, якія прафесіі найбольш актуальныя на сённяшні дзень. Страшакласнікам таксама было прапанавана паглядзець цікавы відэаролік “Ты і твая будучая прафесія”. Вучні прааналізавалі фільм, зрабілі вывады. Вучням пачатковых класаў было прапанавана творчае заданне: конкурс малюнкаў “Прафесіі маіх бацькоў”. Малюнкі аказаліся даволі змястоўнымі і прыгожымі. Потым была арганізавана выстава творчых работ. Найбольш прыгожыя і змястоўныя малюнкі былі адзначаны членамі журы. Вучні-пераможцы атрымалі ўзнагароды.