Для педагогов и модераторов.
Официальное наименование:
Государственное учреждение образования "Княгининская средняя школа"
Тип учреждения:
Учреждение общего среднего образования / Установа агульнай сярэдняй адукацыi
Населенный пункт:
аг. Княгинин
Адрес:
222377 Минская обл., Мядельский р-н, аг.Княгинин, ул.Зеленая, д.29
Телефоны:
8(017)9734-6-23 (Учительская)
8(017)9734-6-13 (Директор)
knyaginin@myadel.edu.by

Установа адукацыі сёння – гэта 52 вучні і 19 педагогаў.  Школа аказвае шырокі спектр адукацыйных паслуг, якія ствараюць  прастору для мыслення і дзеяння.

Творчасць  арганічна ўвайшла ў жыццё нашай школы, ва ўсе сферы яе дзейнасці.

На базе ўстановы адукацыі арганізавана работа  15 факультатыўных заняткаў,  працуюць аб'яднанні па інтарэсах: «Юны  інспектар дарожнага  руху», «Чароўная палітра», «Асновы праваслаўнай культуры», «Турысты».

У цяперашні час школа  мае  аптымальны састаў па складу педагогаў, які дазваляе максімальна рэалізаваць патэнцыял навучэнцаў.

Высокі ўзровень прафесійнай кампетэнтнасці педагогаў дазваляе шырока выкарыстоўваць сучасныя педагагічныя тэхналогіі і  методыкі ў адукацыйным працэсе.

Настаўнікі актыўна займаюцца самаадукацыяй, удзельнічаюць у конкурсах, алімпіядах, яны з’яўляюцца для сваіх вучняў прыкладам настойлівасці, адказнасці, захопленасці любімай справай.

Метадычныя рэкамендацыі па выкананні вучэбных праграм

Дыстанцыйны ўсенавуч

Аб завяршэнні 2019/2020 навучальнага года і правядзенні выпускных экзаменаў

В ПЕРИОД ЛЕТНИХ КАНИКУЛ (памятка для родителей)

МЕРЫ ПРОФИЛАКТИКИ РЕСПИРАТОРНЫХ ИНФЕКЦИЙ

ВОСПИТАНИЕ ДЕТЕЙ ПРИ COVID-19

Псіхалагічная дапамога ў Мінскай вобласці стала даступней

Республиканский волонтерский образовательный онлайн проект «Будущие педагоги - детям» СОЦИАЛЬНАЯ РЕКЛАМА

Паважаныя бацькі, Міністэрствам па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь у рамках інфармацыйна-прапагандысцкай кампаніі «Ганарымся, што навучылі» распрацаваны і размешчаны на сайце МНС тэст, які створаны для таго, каб у гульнявой форме навучыць дзяцей правілам бяспечных паводзін

ПРАЙДЗІЦЕ ГЭТЫ ТЭСТ РАЗАМ З ДЗІЦЕМ!

НЕ ДАПУСЦІМ ПАЖАРАЎ У ЛЕСЕ!

ВЕСЕННИЕ ПАЛЫ ТРАВЫ

С ОГНЕМ НАПЕРЕГОНКИ

СУПРАЦЬ ПРЫРОДЫ НЕ ПОЙДЗЕШ

САМОДЕЛЬНАЯ И ОПАСНАЯ

ВЫРАТУЕМ ПРЫРОДУ АД ПАЖАРАЎ

НЕ ПАЛІЦЕ, ЛЮДЗІ, НЕ ПАЛІЦЕ!

НЕ ОСТАВЛЯЙТЕ ДЕТЕЙ ОДНИХ!

ОТДЫХ ДОЛЖЕН БЫТЬ БЕЗОПАСНЫМ!

ПРАВІЛЫ БЯСПЕКІ АД МНС РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

Дзеці ў Інтэрнэце: парады клапатлівым бацькам

1 чэрвеня, у Міжнародны дзень абароны дзяцей, Нацыянальны Цэнтр прававой інфармацыі Рэспублікі Беларусь (НЦПІ) запускае новую версію дзіцячага прававога сайта (http://www.mir.pravo.by/), створаную пры падтрымцы прадстаўніцтва Дзіцячага фонду ААН (ЮНІСЕФ) у Рэспубліцы Беларусь.
Версія ДПС 2.0 – гэта новы дызайн рэсурсу, сучасныя тэхналогіі і інавацыйныя падыходы да прадстаўлення інфармацыі, палепшаная сістэма навігацыі. Цяпер сайтам зручней карыстацца праз смартфоны і планшэты, з'явіліся новыя сэрвісы.

Дзяржаўная ўстанова "Аператар другасных матэрыяльных рэсурсаў" абвясціла аб прэм'еры мультсерыяла "Каманда 99", які будзе навучаць дзяцей і іх бацькоў правілам збору адходаў.
Мультсерыял "Каманда 99" проста і займальна распавядае дзецям і дарослым аб тым, як важна берагчы рэсурсы Зямлі, клапаціцца аб прыродзе і як у гэтым дапамагае раздзельны збор і перапрацоўка адходаў.

Дзіцячы фонд ААН (ЮНІСЕФ) у партнёрстве з Міністэрствам унутраных спраў Рэспублікі Беларусь, кампаніяй МТС і пры фінансавай падтрымцы Міністэрства замежных спраў Рэспублікі Польшча правядуць серыю бясплатных вебінараў для бацькоў і дзяцей малодшага школьнага і падлеткавага ўзросту, а таксама падлеткаў па пытаннях бяспечных паводзін у сетцы Інтэрнэт

Вучні школы прынялі ўдзел у рэспубліканскім конкурсе "Кветкі Перамогі". Прыгожы букет напярэдадні свята атрымала Гіцэвіч Соф'я Віктараўна, малалетні вязень Вялікай Айчыннай вайны, якая нарадзілася ў працоўным лагеры на тэрыторыі Германіі ў 1944 годзе.

У рамках праекта "Чарнобыль: скрозь прызму дзесяцігоддзяў" ва ўстанове адукацыі праведзены тэматычныя мерапрыемствы. У час вуснага часопіса "Чарнобыль. Чорны боль" настаўнік гісторыі Рапановіч А.В. нагадала вучням аб трагічных падзеях на ЧАЭС 26 красавіка 1986 года. Былі прадэманстраваны дакументальныя кадры з месцаў трагічных падзей.
З заміраннем сэрца вучні глядзелі фільм "Чарнобыль. Зона адчужэння". Дзеці задавалі многа пытанняў - іх вельмі хваляваў лёс поўнасцю апусцелых пасля аварыі вёсак і горада Прыпяць. У ходзе абмеркавання фільма развязалася дыскусія аб тым, як выратаваць зямлю ад экалагічных пагроз, штучна створаных чалавекам.