Официальное наименование:
Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Княгінінская сярэдняя школа"
Тип учреждения:
Учреждение общего среднего образования / Установа агульнай сярэдняй адукацыi
Населенный пункт:
аг. Княгинин
Адрес:
222377, Мінская вобл., Мядзельскі р-н, аг. Княгінін, вул. Зялёная, д. 29
Телефоны:
8(017)9734-6-13 (дырэктар)
8(017)9734-6-23 (настаўніцкая)
knyaginin@myadel-obr.by

Установа адукацыі сёння – гэта 50 вучняў і 18 педагогаў.  Школа аказвае шырокі спектр адукацыйных паслуг, якія ствараюць  прастору для мыслення і дзеяння.

Творчасць  арганічна ўвайшла ў жыццё нашай школы, ва ўсе сферы яе дзейнасці.

На базе ўстановы адукацыі арганізавана работа  13 факультатыўных заняткаў,  працуюць аб'яднанні па інтарэсах: «Умелыя ручкі», «Чароўная палітра», «Юны акцёр», «Святліца», «Асновы праваслаўнай культуры», «Турысты».

У цяперашні час школа  мае  аптымальны састаў па складу педагогаў, які дазваляе максімальна рэалізаваць патэнцыял навучэнцаў.

Высокі ўзровень прафесійнай кампетэнтнасці педагогаў дазваляе шырока выкарыстоўваць сучасныя педагагічныя тэхналогіі і  методыкі ў адукацыйным працэсе.

Настаўнікі актыўна займаюцца самаадукацыяй, удзельнічаюць у конкурсах, алімпіядах, яны з’яўляюцца для сваіх вучняў прыкладам настойлівасці, адказнасці, захопленасці любімай справай.

План правядзення Тыдня бяспекі "У лета - БЕЗ небяспекі"

Паважаныя бацькі, 28 мая адбудзецца агульнашкольны бацькоўскі сход "Бяспечныя канікулы вашых дзяцей".      Пачатак у 18.00

Новыя артыкулы КоАП

Адказнасць бацькоў за выхаванне дзяцей

Адміністратыўная адказнасць непаўналетніх

Аб новых падыходах да выніковай атэстацыі навучэнцаў

МЕРЫ ПРАФІЛАКТЫКІ РЭСПІРАТОРНЫХ ІНФЕКЦЫЙ

Псіхалагічная дапамога ў Мінскай вобласці стала даступней

ТОРГОВЛЯ ЛЮДЬМИ: НОВОЕ ОСОЗНАНИЕ ПРОБЛЕМЫ

Інтэрактыўны даведнік па сістэме прафесійнай адукацыі Беларусі

САЦЫЯЛЬНАЯ РЭКЛАМА

Паважаныя бацькі, Міністэрствам па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь у рамках інфармацыйна-прапагандысцкай кампаніі «Ганарымся, што навучылі» распрацаваны і размешчаны на сайце МНС тэст, які створаны для таго, каб у гульнявой форме навучыць дзяцей правілам бяспечных паводзін

ПРАЙДЗІЦЕ ГЭТЫ ТЭСТ РАЗАМ З ДЗІЦЕМ!

Служба 101 інфармуе

НЕ СПАДЗЯВАЙСЯ, ШТО ПРАНЯСЕ

КЛОПАТ ПРА ДЗЯЦЕЙ - НАШ КЛОПАТ!

НЕ ЖДИ БЕЛОЧКУ - ТУШИ ОКУРОК!

ПРАВІЛЫ БЯСПЕКІ АД МНС РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

Дзеці ў Інтэрнэце: парады клапатлівым бацькам

ПАМЯТКІ АД МЯДЗЕЛЬСКАЙ ЦРБ

АЛКАГОЛЬ - ГЭТА НЕБЯСПЕЧНА!  УМЕЙ СКАЗАЦЬ НЕ! STOP алкаголь! АСЦЯРОЖНА! ІГРАМАНІЯ НАРКАМАНІЯ

Вучні школы прынялі актыўны ўдзел у абласной "Быць годнымі Вялікай Перамогі!", прысвечанай 76-й гадавіне Перамогі савецкага народа ў Вялікай Айчыннай вайне, якая праходзіла з 3 па 9 мая ва ўсіх установах адукацыі Міншчыны.

З мэтай развіцця пазнавальнай актыўнасці вучняў, выяўлення іх творчых здольнасцей і прапаганды здаровага ладу жыцця з 05.04 па 09.04.2021 года ў дзяржаўнай установе адукацыі быў праведзены Тыдзень пачатковых класаў. Да гэтай падзеі з хваляваннем рыхтаваліся як настаўнікі, так і вучні. У названыя дні ў школе праходзілі пазнавальныя мерапрыемствы.

У перыяд з 05.04.2021 па 09.04.2021 ва ўстанове адукацыі прайшоў Тыдзень прафарыентацыі. Удзел у мерапрыемствах прынялі вучні 2-10 класаў. Найбольш цікавымі былі наступныя мерапрыемствы: пазнаваўчая гульня “У свеце прафесій”, прагляд відэароліка “Ты і твая будучая прафесія”, конкурс малюнкаў “Прафесіі маіх бацькоў”.

З 12 па 28 красавіка 2021 года па ўсёй краіне пройдуць мерапрыемствы па папярэджанні пажараў і гібелі людзей ад іх у жыллёвым фондзе ў рамках рэспубліканскай акцыі "За бяспеку разам!". Акрамя МНС, у ёй удзельнічаюць МУС, Міністэрства аховы здароўя, Мінпрацы і сацабароны, Мінадукацыі, Мінінфарм, Мінжылкамгас і Мінэнерга.

З 15 па 20 сакавіка ва ўстанове адукацыі прайшоў Тыдзень матэматыкі. У рамках тыдня настаўнікамі матэматыкі Аўсяннікавай Л.Дз. і Багуцкай Г.У. былі арганізаваны і праведзены наступныя мерапрыемствы: пазнавальная матэматычная віктарына для вучняў 5, 6 і 8 класаў, матэматычная гульня "Разумніцы і разумнікі", у якой прынялі ўдзел вучні 9 і 10 класаў, інтэлектуальная гульня "Свая гульня" для вучняў 7 і 8 класаў. Актыўны ўдзел у конкурсе "Матэматыка ў малюнках" прынялі вучні 4 і 6 класаў.